.:: HUFIEC RAWSKI ::.
Działalność hufca rawskiego jest wspierana ze środków Miasta Rawa Mazowiecka

:: 21.12.2008


21.XII.2008r. Wigilia Środowiska Rawskiego SHK

Wilczki, harcerki, harcerze, przewodniczki, wędrownicy i zaproszeni goście zebrali się razem w klasztorze ojców pasjonistów na wspólnej wigilii.
Rozpoczęła się ona bardzo tradycyjnie – przeczytaniem fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Pana. Później ojciec Jan Koziatek (przeor) pobłogosławił opłatki, którymi wszyscy zebrani dzielili się podczas życzeń. Zaproszeni goście i harcerska brać posilali się przy suto zastawionym świątecznym stole. To spotkanie było również okazją do zaprezentowania się każdej rawskiej zawiszackiej jednostki. Był: artystyczny śpiew kolęd, pokazy multimedialne, jasełka.

EK
::GALERIA::


:: 12.10.200812.X.2008r. - VIII Dzień Papieski
Jan Paweł II - Wychowawca młodych

Niedziela była bardzo pracowita dla Zawiszaków. Prowadzona była kwesta uliczna i kościelna oraz Papieska Gra dla dzieci. W biurze kwesty publicznej (hol w Urzędzie Miasta) wydawane i przyjmowane były puszki i identyfikatory dla wolontariuszy (w niedzielę - 33 osoby; 17 puszek) oraz podliczane(weryfikowane) pieniądze zebrane w ciągu trzech dni (10-12.X.2008).
W Niedzielę w kweście ulicznej uzyskano kwotę 1100,32 zł ( łącznie z zawartością puszki walutowej).
Jednocześnie przed kościołami, po Mszach Świętych, Zawiszacy zbierali pieniądze na Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia" - kwesta kościelna.
Zebrano: Kościół p.w. NP NMP ("Duży Kościół") - 1863,69zł;
Kościół p.w. Wniebowzięcia NMP ("Mały Kościół") - 1685,22zł.
Łączna suma pieniędzy zebrana w ciągu trzech dni w kweście ulicznej i kościelnej prowadzonej przez Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" FSE w Rawie oraz Przymierze Rodzin (kwesta w piątek - 2034,54zł) wynosi 10 395,80 zł !

Już tradycyjnie w Dniu Papieskim przeprowadzona została również gra dla dzieci - V Papieska Gra Terenowa - Jan Paweł II wychowawca młodych.
Uczestnicy na kolejnych punktach musieli m.in. upiec podpłomyk i zanieść go bratu Papieża (Edmund Wojtyła), przemknąć obok żołnierza niemieckiego - łapanka w Krakowie, dostarczyć wiadomość Karolowi Wojtyle (który przebywał na spływie kajakowym), przeprawić się przez mostek linowy, porozmawiać z Ali Agca, bezpiecznie poprowadzić samolot podczas burzy. W zmaganiach wzięło udział 11 drużyn (54 osoby). Gra został przygotowana i przeprowadzona przez harcerzy z 1 Drużyny Rawskiej sł.bożego Bernarda Kryszkiewicza, na terenie Parku Miejskiego. Dla wszystkich biorących udział w Grze przewidziane były słodkie upominki a na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody.

Wieczorem, instruktorzy SHK "Zawisza" FSE i przyjaciele spotkali się na wspólnej adoracji - rozważane były słowa Jana Pawła II kierowane do młodych.

EK
::GALERIA::

:: 11.10.2008


11.X.2008r. - sobota - kwesta uliczna

Dzisiaj, w godz.8.00-14.30, na ulice Rawy wyszło łącznie 72 kwestujących z 71 puszkami.
Zebrano 2804,66 zł !
Pieniądze te zostaną przekazane na Fundusz stypendialny Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

EK
::GALERIA::


:: 10.10.2008


Piątek - 10.X.2008r. - kwesta uliczna

W dniu dzisiejszym, w godz.8.00-14.30 przeprowadzona została zbiórka publiczna do puszek na rzecz Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".
Na ulice Rawy wyszło łącznie 38 wolontariuszy z 30 puszkami.
Zebrana kwota to 907,37 zł.

EK

:: 09.10.2008VIII Dzień Papieski - 12.10.2008r.
- Jan Paweł II wychowawca młodych -

Jak co roku rawskie środowisko Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" Federacja Skautingu Europejskiego koordynuje działaniami związanymi z obchodami ósmego już Dnia Papieskiego w Rawie Mazowieckiej.
W piątek , sobotę i niedzielę odbędzie się zbiórka publiczna (na ulicach miasta) i również w niedzielę zbiórka kościelna (prowadzona przy obydwu parafiach) na Fundusz stypendialny Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Obok harcerek i harcerzy z Zawiszy kwestować będzie też młodzież z rawskich szkół. Pełnomocnikiem, który odpowiedzialny jest za organizację sztabu zbiórki na teren Rawy jest dh.Robert Fedorowicz -hufcowy rawski.
Tradycyjnie już w niedzielę przygotowywana jest dla dzieci Papieska Gra Terenowa- Papież, wychowawca młodych.
Spotkanie uczestników o godz.12.30-12.45 w parku miejskim. Dla zwycięzców i wszystkich uczestników gry przewidziane są nagrody.

Plan obchodów VIII Dnia Papieskiego
10-12.X - kwesta uliczna, w godz.8.00-14.30;
biuro kwesty-hol w Urzędzie Miasta
12.X - kwesta kościelna
- V Papieska Gra Terenowa; początek ok. godz.12.30 w Parku Miejskim

EK

:: 03.09.2008:: 03.09.2008


Zawierzenie planów pracy
(rozpoczęcie roku harcerskiego)

3 września 2008 roku, Mszą Świętą o godz.18.30 w Małym Kościele, rawscy Zawiszacy rozpoczęli kolejny rok pracy harcerskiej. Ofiarę eucharystyczną celebrował Ojciec Jerzy Słowikowski, a kazanie wygłosił duszpasterz harcerzy diecezji łowickiej Ks.Konrad Zawiślak.
Już tradycyjnie w procesji z darami niesione były przez instruktorów plany pracy jednostek, które zostały zawierzone Matce Bożej Pocieszenia.
Na Mszy Świętej wraz z Zawiszakami, obecni byli rodzice harcerzy, przyjaciele i zaproszeni goście.
Oprócz planów pracy pod opiekę Maryi, w specjalnym akcie zawierzenie, oddane zostało całe rawskie środowisko SHK "Zawisza" FSE. Instruktorzy czytali tekst klęcząc przed obrazem Matki Bożej.
Po Mszy Świętej miał miejsce uroczysty apel całego środowiska, tj.
Kapłani:
Ojciec Jan Koziatek - proboszcz parafii wniebowzięcia NMP
Ks.Konrad Zawiślak - diecezjalny duszpasterz harcerzy
Szefowie:
Hufcowy rawski dh.Robert Fedorowicz
Szepowy rawski dh.Tomasz Sudakowski
Szefowa ogniska dh.Wioleta Łuczyńska
Asystentka szefowej dh.Anna Dudek
Jednostki:
2Drużyna Rawska (drużynowa dh.Anna Jędrasiak)
2Gromada Rawska (akela dh.Ewelina Gałka)
1Drużyna Rawska (drużynowy dh.Mateusz Golianek)
1Gromada Rawska (akela dh.Marcin Kalinowski)
Ognisko Przewodniczek, Krąg Wędrowników


EK
::GALERIA::

:: 31.08.2008


Zakończenie wakacji z Jezusem

Pod tym hasłem w czwartek, 28 sierpnia 2008 roku, odbyła się impreza plenerowa dla dzieci. Dzięki uprzejmości proboszcza parafii Wniebowzięcia NMP w Rawie Mazowieckiej, Ojca Jana Koziatka, spotkanie to odbyło się na placu przy kościele.
Impreza ta, to wspólne przedsięwzięcie rawskiego oddziału Caritas i Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" FSE.
Dla wszystkich przybyłych dzieci i rodziców czekał smaczny poczęstunek oraz mnóstwo zabaw i gier przygotowanych przez harcerzy i harcerki

EK
::GALERIA::


:: 22.06.2008


I Bernardynki Rawskie


Informujemy, że przed Bernardynkami Rawskimi oraz w ich trakcie sprzedano 56 cegiełek o wartości 10zł i 9 cegiełek o wartości 20zł za łączną kwotę 740 zł. Dodatkowo do puszek uzbierano 782,94.
Łącznie podczas zbiórki publicznej zbrano 1 522,94. Przypominamy, że zabrane pieniędze zostały przekazane na wsparcie akcji letniej Zawiszaków oraz Przymierzaków.
Wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję serdecznie dziękujemy.22 czerwca, po raz pierwszy odbyły się Bernardynki Rawskie - nazwa pochodzi od imienia Pasjonisty sługi bożego Bernarda Kryszkiewicza - patrona męskiego rawskiego szczepu SHK "Zawisza" FSE.
Impreza została przygotowana przez szczep męski, głównym koordynatorem był oczywiście szczepowy dh. Tomasz Sudakowski HR.
Do tej imprezy przyłączyła się Świetlica Przymierza Rodzin (przygotowanie wybranych punktów) i Rawskie Caritas (poczęstunek).
Bernardynki Rawskie rozpoczęły się Mszą Świętą o godz.13.00 w kościele Wniebowzięcia NMP(u o.Pasjonistów). Później "przeniosły" się do parku miejskiego.
Impreza miała charakter rodzinnego pikniku. Zawiszacy i Przymierzacy przygotowali dla uczestników moc atrakcji:
- przejście po mostku linowym zawieszonym nad Rawką;
- spływ kajakiem lub kanu;
- kurs wiązania węzłów;
- spotkanie z bajką;
- sprawnościowy tor przeszkód;
- gry i zabawy;
- poczęstunek.

Jednocześnie przeprowadzana była kwesta uliczna i sprzedaż cegiełek. Cegiełka była "wejściówką" na dany punkt - należało ją okazać np. przed spływem kajakiem. Zabrane w ten sposób pieniądze mają wesprzeć akcje letnie rawskich Zawiszaków i Przymierzaków.

Podsumowaniem całości było przedstawienie o ojcu Bernardzie Kryszkiewiczu, przygotowane przez wilczki z 1 Gromady Rawskiej i harcerzy z 1 Drużyny Rawskiej ze szczepu sługi bożego Bernarda Kryszkiewicza SHK "Zawisza" FSE. Końcowym elementem była wspólna modlitwa i błogosławieństwo udzielone przez ojca przeora Jana Koziatka.

EK
::GALERIA::


:: 16.06.2008:: 01.06.2008


Finał Konkursu Ośmiu Wspaniałych

1 czerwca na tarasie nad rawskim zalewem zostały wręczone nagrody dla laureatów konkursu "Ośmiu wspaniałych". Wśród wyróżnionych znaleźli się nasi Zawiszacy: Bartek Sudakowski (zastępowy "Rysia") i Patryk Sudakowski (zastępowy "Niedźwiedzia"). W kategorii grupowej nagrodę otrzymała 1 Drużyna Rawska sługi bożego Bernarda Kryszkiewicza SHK "ZAWISZA" FSE (nagroda-kajak).

EK
::GALERIA::

:: 29.05.2008


Uroczystości Oktawy Bożego Ciała

W Rawie Mazowieckiej funkcjonują dwie parafie - przy kościele NP NMP (Duży Kościół) i Wniebowzięcia NMP (Mały Kościół). W samą uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa mieszkańcy Rawy (z obydwu parafii) uczestniczą we wspólnej Mszy Świętej i procesji do czterech ołtarzy przy tzw. Dużym Kościele. Natomiast oktawa tego święta gromadzi wiernych przy "Małym Kościele" (u o.Pasjonistów).
W tym roku miała ona szczególny charakter. Nastąpiła zmiana trasy procesji i dwa z czterech ołtarzy zostały usytuowane na osiedlu 9-tego Maja (min. w związku z 30-leciem istnienia Rawsko-Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej). Uroczystości przewodził Jego Ekscelencja ksiądz biskup Józef Zawitkowski.

EK
::GALERIA::

:: 22.05.2008


4 rocznica konsekracji sakry biskupiej Jego Ekscelencji Księdza Biskupa łowickiego Andrzeja Franciszka Dziuby

22 maja 2004 w Bazylice Katedralnej w Łowiczu biskup Andrzej Franciszek Dziuba został konsekrowany na biskupa ordynariusza diecezji łowickiej.
W tym roku obchodziliśmy czwartą rocznicę tego wydarzenia.
22 maja br. Jego Ekscelencja odprawił Mszę Świętą w Katedrze łowickiej o godz.18-tej. Z serdecznymi życzeniami z tej okazji wybrała się na Mszę Św. delegacja Zawiszaków z Rawy Mazowieckiej - hufcowy rawski (dh.Rober Fedorowicz) i zastęp Niedźwiedź.
Na Mszy byli również obecni Zawiszacy z Łowicza (zastęp Foka z Bluszcza , reprezentanci 3 zastępów Tur, Żubr i Kruk a także szef Puszczy Michał Pałamarz i wędrownik na młodej drodze Grzesiek Waligórski). Wraz z nimi na Mszy był również duszpasterz diecezjalny harcerzy - Ks.Konrad Zawiślak.

EK
::GALERIA::

:: 22.05.2008


22 maja 2008r.- uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - procesja ulicami miasta
:: 07.05.2008


Lot balonem - główna nagroda IV Rawskiej Fiesty Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze - czyli Rawa w TVP


Pod tym adresem można obejrzeć relacje z lotu balonem zwycięskiej drużyny - zastępu Lwica z 2 Rawskiej Drużyny SHK "ZAWISZA" FSE bł.Franciszki Siedliskiej.
Materiał emitowany był 7 maja 2008r. w programie RAJ o godz. 14.30 w TVP1 (tytuł programu: "Co u Alexa?", od 10 minuty).

EK
::MATERIAŁ VIDEO::

:: 03.05.2008


Uroczysta Msza Św. z biskupem
:: 28.04.2008


"Skaut od świtania polem ugania
przestrzeń błękitna, oto jego dom..."


Weekend majowy to nie tylko czas na dłuższy odpoczynek od szkoły.
Dla Zawiszaków to okres wypraw, biwaków... puszczańskiej przygody.
Rawskie jednostki SHK "Zawisza" FSE spędzą ten czas bardzo pracowicie.

Gałąź żółta - wilczki (wiek 9-12 lat)
1 Gromada Rawska (chłopcy)
Odbyła się zbiórka rowerowa 20.04.2008 - Rawa-Sierzchowy-Rawa

2 Gromada Rawska (dziewczynki)
02.05.2008 - całodniowa zbiórka w terenie

Gałąź zielona (13-16 lat)

1 Drużyna Rawska (zastęp Ryś i Niedźwiedź)
30.04-04.05.2008
Udział w ogólnopolskich Harcach Majowych w Starej Wsi k/Inowłodza;
3 maja uroczystej Mszy Świętej (w terenie) o godz.9.30 ma przewodniczyć biskup diecezji łowickiej Andrzej Franciszek Dziuba.
Więcej na www.harce.fse.pl

EK

:: 28.04.2008


Zwycięski lot balonem - 26.04.2008r


- główna nagroda IV Rawskiej Fiesty Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze-fotorelacja.

::GALERIA - foto Anna Dudek i Ewa Kalinowska::
::GALERIA - foto Tomasz Sudakowski::
::GALERIA - foto Sławomir Chudzik::

:: 28.04.2008


Polegaj jak na Zawiszy


Już po raz trzeci odbył się w Rawie konkurs "Ośmiu Wspaniałych" zorganizowany przez Urząd Miasta . Ma on na celu promowanie pozytywnych zachowań i postaw wśród dzieci i młodzieży.
Wśród ośmiu laureatów tego konkursu znalazło się dwóch Zawiszaków:
Bartek Sudakowski i Patryk Sudakowski (1 Drużyna Rawska ). Oprócz bardzo aktywnej działalności w "Zawiszy" na szczeblu lokalnym, krajowym i międzynarodowym obydwaj są wolontariuszami Świetlicy Środowiskowej.
EK

:: 28.04.2008


Dzień Modlitw za FSE - Galeria


Fotorelacja z pielgrzymki do Miedniewic:
::GALERIA::

:: 28.03.2008


Dzień Modlitw za FSE


31 marca 2008 - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i również Dzień Modlitw za Federację Skautingu Europejskiego.
Polska organizacja Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" prawnie przystąpiło do FSE w 1996 roku. "Federacja to organizacja międzynarodowa o nazwie MIĘDZYNARODOWY ZWIĄZEK PRZEWODNICZEK i SKAUTÓW EUROPY - FEDERACJA SKAUTINGU EUROPEJSKIEGO, oznaczana w skrócie U.I.G.S.E. Związek skupia stowarzyszenia skautowe wyznania rzymsko katolickiego."(www.fse.pl)
Każdego roku w ten właśnie dzień wszystkie środowiska SHK "Zawisza" FSE pielgrzymują do Sanktuariów Maryjnych. Rawskie środowisko Zawiszaków, 30 marca (Niedziela), będzie pielgrzymowało do Sanktuarium Matki Bożej Pani Mazowsza w Świętorodzinnym Obrazie w Miedniewicach.
Grupy część trasy przebędą pieszo - w zależności od wieku uczestników (na trasie różaniec, droga krzyżowa) Na miejscu przygotują i spożyją ciepły posiłek, będą uczestniczyć we Mszy Świętej, zwiedzą Sanktuarium oraz poprowadzą ognisko ewangelizacyjne.
Razem pielgrzymować będzie około 50 harcerek, harcerzy, wilczków i instruktorów.

EK


:: 20.03.2008


Wielkanoc 2008


Że można zostać w połowie i osiąść wygodnie.
Można na rok, dwa ... ale po co?
On tam czeka i spogląda z wysokości Krzyża,
Czyś się nie zagubił, czy zdążasz do Niego?
Uczta zmartwychwstania już przygotowana
I ramiona Ojca wyciągnięte ku tobie.
Idź...

Niech te święta Zmartwychwstania Pańskiego
będą czasem radości, pokoju,
czasem pozyskania nowych sił do działania.

Życzą

Druhny i druhowie z rawskiego środowiska
Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" Federacja Skautingu Europejskiego

EK


Sponsorzy i instytucje wspierjące tegoroczną Fiestę Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze:

Sultan-Kebab
:: 09.03.2008


/FOTO/ - relacja - IV Rawska Fiesta Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze


Festiwal barw, kształtów, powietrznych piruetów - tak można określić tegoroczną fiestę. To wszystko w pięknym, wiosennym słońcu i na tle ruin Zamku Książąt Mazowieckich.
Po godzinie 11-tej na "rawskim" niebie pojawiły się pierwsze bibułowe modele balonów. Starty odbywały się z ośmiu stanowisk (przygotowanych przez 1 Drużynę Rawską). Kolejność wypuszczania w niebo modeli została wcześniej ustalona (wg zgłoszeń) i na bieżąco koordynowana przez konferansjera (dh.Anna Dudek). Każdy model był oceniany pod kątem estetyki jego wykonania i długości lotu.
Dla wszystkich zapewniona była ciepła herbata.
W czasie podliczania przez sędziów punktów, uczestnicy brali udział w zabawach przygotowanych przez organizatorów (SHK "Zawisza" FSE - 2Drużyna Rawska i 2 Gromada Rawska).
Wyniki ogłosił sędzia główny - dh.Robert Fedorowicz.
Całość koordynował, niezastąpiony, szef fiesty - dh.Tomek Sudakowski.

Patronat na Fiestą i główną nagrodę ufundował Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka.
Relację z Fiesty będzie można zobaczyć, usłyszeć, przeczytać w:
- TVP3 Łódź - 08.03.2008r. .:zobacz:.
- Dziennik Łódzki z dn. 10.03.2008 .:patrz str 16:.
- erawa .:czytaj:.
- strona Urzędu Miasta .:czytaj:. oraz
- TVP1 - 19.03.2008r. godz.14.30 program RAJ
- TVP1 - program "Ziarno"
- Radio Łódź
- Gość Niedzielny
...

::GALERIA::

EK


:: 08.03.2008


IV Rawska Fiesta - zakończona!

Wspaniała pogoda, gorąca atmosfera towarzyszyły dzisiaj IV Rawskiej Fieście Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze. W zawodach wzięło udział ok.50 załóg, w niebo wzbiło się ponad 80 modeli balonów.
Członkowie startujących grup to:
uczniowie SzP nr1, nr2, nr 4; Gimnazjum nr1 i 2 w Rawie Mazowieckiej; Zawiszacy; ministranci,; grupa Kropeczki; dzieci i młodzież z Miasteczka Krwi Chrystusa; uczniowie ze SzP w Chodnowie; SzP w Lesiewie; SzP nr4 i 9 w Skierniewicach; również grupy czeskie z Boskovic (które swoje balony puściły w niebo tydzień temu).
Zawody odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych:
  • młodzicy - rok urodzenia od 1996 do 1999
  • juniorzy - rok urodzenia od 1991 do 1995

(O kategorii wiekowej załogi decyduje rok urodzenia najmłodszego członka załogi)
Oraz w dwóch konkurencjach:
- "model o średnicy do 1,5m" - najdłuższy czas lotu balonu
- "najciekawszy model balonu".
Nagrodą główną Fiesty, już tradycyjnie, jest lot zwycięskiej załogi prawdziwym balonem!
Dla pierwszych trzech zwycięskich grup, w każdej kategorii i obydwu konkurencjach, były przygotowane dyplomy i atrakcyjne nagrody (miejsce IV i V również było nagrodzone). Pozostali uczestnicy dostali nagrody pocieszenia.

A oto oficjalna klasyfikacja:

KONKURENCJA najdłuższy czas lotu modelu balonu

Młodzicy
I EQADOR
- Damian Czapla(SzP nr4); Paweł Irla i Dominik Czapla (Gimnazjum nr2) - czas: 9:30
II TRUSKAWKA - Aleksandra Socha, Katarzyna Wiśnik, Weronika Fydrych, Marysia Malik
(2 Gromada Rawska) - czas: 3:45
III CRAZY SNAKES - Paweł Kaczorek, Mateusz Kaczorek, Maciej Szczepański, Maciej Malczewski, Magda Klimaszewska (SzP nr4) - czas: 2:50

Juniorzy
I LWICA
- Klaudia Jeziorska, Kinga Kaźmierczak, Marlena Milczarek
(2 Drużyna Rawska) - czas: 5:39
II NIEDŹWIEDŹ 2 - Krzysztof Królikowski, Paweł Wojtecki, Leopold Będkowski
(1 Drużyna Rawska) - czas: 3:39
III NIEDŹWIEDŹ 1 - Patryk Sudakowski, Jędrzej Fedorowicz, Maciej Malik
(1 Drużyna Rawska) - czas: 3:10

KONKURENCJA najciekawszy model balonu

Młodzicy
I TRUSKAWKA
- Aleksandra Socha, Katarzyna Wiśnik, Weronika Fydrych, Marysia Malik
(2 Gromada Rawska)
II SOKOŁY - Adrian Stępniak, Tomasz Paluchowski, Daniel Michalak, Sebastian Chojecki (SzP w Lesiewie)
III KROPECZKI 1 - Martyna Kośka, Kinga Domagała, Patrycja Osiak (grupa Kropeczki z kościoła NP NMP)

Juniorzy
I PERŁY MIASTECZKA
- Aleksandra Olszak, Magdalena Magiera, Wioletta Olszak, Katarzyna Sobieszek (grupa z Miasteczka Krwi Chrystusa)
II DZIKIE BORSUKI - Damian Piekut, Damian Wolny, Mateusz Matuszczak, Maciej Kaźmierczak (ministranci z kościoła oo.pasjonistów)
III PASJO - Szymon Stawicki, Gabriel Korbus, Przemysław Heleniak, Mateusz Stawicki (ministranci z kościoła oo.pasjonistów)

Ze względów pogodowych lot prawdziwym balonem odbędzie się w późniejszym terminie.

EK


:: 08.03.2008


Droga Krzyżowa ulicami Rawy

W piątek 7 marca po zakończeniu Mszy Świętej o godz.18.30 z kościoła oo.pasjonistów wyruszyła procesja wiernych wraz z kapłanami by rozważać treści związane z Drogą Krzyżową. Młodzież (z ZSP im.Reymonta w Rawie Maz.) po drodze po przez grę aktorów i teksty rozważań przybliżała wszystkim ten ostatni ziemski trud Zbawiciela. Większość stacji była przedstawiona na terenie Zamku Książąt Mazowieckich. Zawiszacy pełnili służbę porządkowa i szli w procesji niosąc wykonane przez siebie pochodnie.

::GALERIA::


EK

:: 07.03.2008


Fiestowe prognozy!

Na IV Rawskiej Fieście Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze 8 marca 2008r. , godz.11.00, teren Zamku Książąt Mazowieckich Spodziewamy się około 60 załóg, ponad 200-stu uczestników i od 85 do 100 lotów balonów!

Zapraszamy wszystkich do dopingowania startujących grup !

EK


:: 07.03.2008


Naszą Fiestę widać w Czechach!!!

1 marca pogoda przeszkodziła nam wypuścić w niebo wszystkie przygotowane modele balonów. W górę uniosły się tylko 3 czeskie balony - grup, które przyjechały z Boskovic do Rawy na zaproszenie naszego Urzędu Miasta.
Pod tymi adresami można zobaczyć jak wyglądały ich przygotowania do Fiesty i również lot modelu balonu na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich.

Na czeskich stronach można zobaczyć:

Film:
http://www.boskovice.cz/index.php?page=temata/videogalerie/galerie_det1&id=90

Zdjęcia:
http://www.boskovice.cz/index.php?page=rs/podrobnosti&id=3227
http://www.boskovice.cz/index.php?page=rs/podrobnosti&id=3221
http://www.boskovicko.cz/cislo.phtml?section=1&iss_id=223#art_7424
http://www.regionpress.cz/default.aspx?ID=1921
Fiesta już w tę sobotę 8 marca, o godz.11.00 !

Zapraszamy
EK


:: 07.03.2008


Zawiszacy w Pałacu Prezydenckim

W tym szczególnym dniu (22 lutego) dla każdego harcerza, dniu kiedy druhny i druhowie składają sobie życzenia, ślą kartki, a przede wszystkim pamiętają o braterstwie, odbyła się wyjątkowa uroczystość. Harcerska służba została doceniona przez Prezydenta RP.
Tegoroczny Dzień Myśli Braterskiej zjednoczył wszystkie organizacje harcerskie pod przywództwem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Pana Lecha Kaczyńskiego, który objął honorowym protektoratem cztery polskie organizacje harcerskie: ZHR, ZHP, SHK "ZAWISZA" FSE oraz Stowarzyszenie Harcerskie.
W piątkowym spotkaniu wziął również udział prezydent Ryszard Kaczorowski, Prymas Polski oraz Biskup Polowy Wojska Polskiego.
W przemówieniu skierowanym do nas Prezydent podziękował nam za działania na rzecz wychowania polskiej młodzieży w duchu miłości i patriotyzmu do naszej Ojczyzny.
Po części oficjalnej odbył się "kominek" - Głowa Państwa zapaliła wraz z naczelnikami organizacji skautowych, świece ułożone na lilijce.
Również przed grobem Nieznanego Żołnierza zapłonęła lilijka ułożona ze zniczy, a druhny i druhowie złożyli tam wspólnie wieniec.

Łukasz Korbus

Na spotkaniu z Prezydentem RP był obecny
dh.Robert Fedorowicz - hufcowy rawski (przewodniczący Rady Naczelnej SHK "Zawisza" FSE) oraz dh.Łukasz Korbus - przyboczny 1 DR

:: 05.03.2008


Fiesta w TVP !


Cały czas można zobaczyć jak wyglądały przygotowania do Fiesty,
która odbędzie się 8 marca '08, godz.11.00.
Pod tym adresem: http://www.itvp.pl/event/raj ;
tytuł odcinka "Balonowa fiesta i tor rowerowy".

Wejdź! Zobacz! Zagłosuj!
EK


:: 04.03.2008


Czeski weekend


Od piątku do niedzieli - 29.II-02.III - gościliśmy w Rawie trzy grupy czeskie z zaprzyjaźnionego miasta Boskovice: skautów, modelarzy i pionierów.
Przyjechali oni do naszego miasta na zaproszenie rawskiego środowiska SHK "ZAWISZA" FSE (koordynator dh Robert Fedorowicz) oraz Urzędu Miasta, który również częściowo sponsorował ich pobyt.
Programem i noclegiem dla gości zajęli się głównie harcerze z 1 Drużyny Rawskiej (przyjęli oni "czeskich braci" w swoich domach).
Program, jak na tak krótki czas, był bardzo atrakcyjny i napięty.
W piątek - wspólna polsko-czeska kolacja w pizzerii Da Grasso.
Sobota - udział we Fieście (ze względów pogodowych w niebo wypuszczone zostały tylko 3 czeskie balony);
zwiedzanie Zamku Książąt Mazowieckich (historia zamku wyłożona przez dyrektora muzeum tłumaczona była na język angielski a następnie czeski);
wspólny obiad (Bar Gall);
rozgrywki sportowe (SzP nr2);
kolacja i kominek w klasztorze o.o.Pasjonistów (prezentacja grup czeskich i polskich zastępów z 1DR SHK "Zawisza" F.S.E.; wymiana upominków) - dzięki O.Janowi Koziatkowi konwersacje przebiegały sprawniej (zna on język czeski).
Niedziela - odjazd czechów - pożegnania z rawskimi rodzinami.
"Mamy nadzieję, że będą jeszcze kolejne tak miłe spotkania" - to wspólna myśl gości czeskich i polskich gospodarzy.

::GALERIA::

EK


:: 02.03.2008


FIESTA na BIS!!!


IV Rawska Fiesta Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze
ze względów pogodowych została przesunięta na sobotę
8 marca 2008r.godz.11.00 na terenie Zamku Książąt Mazowieckich.
Jest to również dodatkowy czas na udoskonalenie swoich modeli balonów lub wykonanie nowych.

Serdecznie wszystkich zapraszamy!
EK


:: 27.02.2008


Fiesta rośnie!


"Panna" Fiesta rośnie i stroi się z roku na rok.
Kandydatów do głównej nagrody przybywa. Na chwilę obecną liczymy na ponad 40 załóg. (może nawet 50).
Są to grupy z SHK "Zawisza" F.S.E., rawskich i okolicznych szkół, grupy młodzieżowe (przyparafialne), z Warszawy i z zagranicy - 3 czeskie załogi.
Nowością IV Fiesty jest radiostacja.
To co się nie zmienia to wspaniała atmosfera, piękne otoczenie i główna nagroda - LOT PRAWDZIWYM BALONEM!

EK


:: 27.02.2008


Fiesta w eterze!


Nowością IV Rawskiej Fiesty Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze jest pojawienie się radiostacji, która będzie nadawała podczas zawodów.
To przedsięwzięcie będzie koordynowane przez zastępy - Ryś i Niedźwiedź z 1 Drużyny Rawskiej SHK "Zawisza" F.S.E.
Przeszli oni wcześniej specjalne szkolenia prowadzone przez p.Czarka Grabarczyka (szefa Harcerskiego Klubu Łączności FALA przy MCK w Skierniewicach).
Radiostacja działać będzie wg określonego schematu (standardowa rozmowa+czas na pogawędkę); SP7ZIA/7 - to jest znak na czas bycia w Rawie.
Za uzyskanie połączenia z tą stacją w okolicach zamku można zdobyć punkty do np. dyplomu Zamki Polskie.
Oto fragment z komunikatu PZK o naszej radiostacji dla bardziej wtajemniczonych "krótkofalowców": " Rawa Mazowiecka to RX01 do dyplomów PGA. Praca radiostacji odbywała się będzie z dziedzińca zamku książąt mazowieckich z XIV wieku - CRX01 do dyplomu ZAMKI POLSKIE. Zapraszamy do łączności emisją SSB w paśmie 80 metrów od godziny 10.00 do godziny 14.00. Łączności zostaną potwierdzone specjalnie przygotowanymi na tą okoliczność kartkami QSL. Na radiostacji będą pracowali harcerze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "ZAWISZA" z Federacji Skautingu Europejskiego"

EK


:: 25.02.2008


Relacja w TVPUwaga!

W tą środę- 27 lutego- relacja z klejenia balonów w TVP1 w programie RAj o godz.14.30.
Warsztaty odbyły się 2 lutego w Rawie Mazowieckiej.


EK


:: 25.02.2008


Słowiańscy Bracia


Na IV Rawskiej Fieście Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze
po raz pierwszy będziemy gościć zagranicznych gości
- 3 załogi z Czech.
Przyjadą do Rawy w piątek 29 lutego i zostaną do niedzieli 2 marca.
Pochodzą z Boskovic i zostali zaproszeni przez Urząd Miasta Rawa Mazowiecka. Są to trzy drużyny (wiek uczestników 13-15 lat) i trzech opiekunów. Ich pobyt w Rawie możliwy jest dzięki wsparciu UM i gościnności rawskich zawiszackich rodzin, gdzie Czesi będą nocować.
Program przewiduje udział ich we Fieście a także wspólny kominek w sobotę.
EK


:: 20.02.2008


Fiesta - przygotowania


Już za kilka dni na rawskim niebie pojawią się kolorowe bibułowe kule, a to za sprawą
IV Rawskiej Fiesty Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze.
Przygotowania idą "pełną parą". Oprócz balonów Zawiszaków, na Fiestę zgłosiły się już załogi :
Sz P nr 1, Sz P nr 2, Sz P nr 4, Gimnazjum nr 2 w Rawie Mazowieckiej,
Sz P w Lesiewie, SzP w Chodnowie, SzP w Jeruzalu, Ministranci, grupa Kropeczki,
Miasteczka Wspólnoty Krwi Chrystusa, Dzieci i młodzież ze świetlicy środowiskowej,
Wychowanków z Domu Dziecka w Rawie Mazowieckiej,
z Warszawy,
i chyba zaskoczenie dla wszystkich - 3 załogi z Czech.
Większość z nich ma już gotowe modele balonów; najbliższe zbiorowe klejenie 22 lutego- uczniowie w Sz P nr2. Tam ostatni moment na zgłoszenie ekipy.

Teraz mnóstwo pracy czeka ekipę techniczną - zapraszamy do współpracy!

EK


:: 20.02.2008


Nasz szczepowy w RAj-u !


Tak to nie żart. rawski szczepowy - dh.Tomasz Sudakowski (szef Fiesty) - 13 lutego br. zagościł w RAj-u - programie TVP 1, o godz. 14.30. Wypowiadał się tam na temat (jeszcze nie Fiesty) samodzielnych zastępów w Stowarzyszeniu Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" FSE. Zachęcam do obejrzenia - warto!
Program można obejrzeć za pośrednictwem strony www.itvp.pl/event/raj (tytuł odcinka dziewczyna z "chorobą pomagania innym" - materiał zamieszczony w II cz.)

EK


:: 20.02.2008


Zimowisko 2 GW


10-13 lutego 2008r.
zimowisko 2 Rawskiej Gromady (żeńskiej) bł.Franciszki Siedliskiej

Przez cztery dni rawskie wilczki (dziewczynki wiek 9-12 lat) przebywały na biwaku zimowym w Jeruzalu. Był to pierwszy wyjazd Gromady, która utworzona została na przełomie września/października 2007r. Zimowisko rozpoczęło się Mszą Świętą o godz. 8.30 w Kościele O.Pasjonistów w Rawie Mazowieckiej. Później wilczki (szóstka szara i biała), dzięki uprzejmości rodziców, pojechały do Jeruzala.
Każdy dzień to inne zajęcia i inne hasło dnia:
  • w niedzielę było klejenie modeli balonów na Fiestę - "Ze wszystkich sił"
  • w poniedziałek - klejenia c.d. i olimpiada sportowa - z "Przyjaciółmi Mowgliego"
  • we wtorek Wielka Gra i poznanie postaci Roberta Baden-Powella
  • w środę konkurs kulinarny i... powrót do domów

::GALERIA::
EK


:: 11.02.2008


Rawska Fiesta w Mediach


Fiesta to najciekawsza otwarta, zimowa impreza w regionie łódzkim!
Zanim nastąpi kulminacyjny moment zawodów - 1 marca o godz.11.00 - już można usłyszeć, poczytać i zobaczyć jak wyglądają przygotowania do tej imprezy.
  • w TVP3 Łódź - relacja była 09.02.2008r. o godz.21.45
  • w radio Victoria - wiadomości z regionu 11.02.2008
  • w TVP1 - relacje będą: - 27.02.2008r - 19.03.2008r w programie "RAJ" o godz.14.30
  • Głos Rawy Mazowieckiej i Okolicy: nr7 z 14 lutego 2008r. ; nr8 z 21 lutego 2008r.


Zapraszamy do oglądania i uczestniczenia w samej Fieście!

E. Kalinowska


:: 11.02.2008


IV Rawska Fiesta Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze
II otwarte spotkanie - 9 lutego 2008r.::GALERIA::

Do Fiesty już niespełna 3 tygodnie. Przygotowania idą pełną parą - stroną logistyczną zajmują się rawscy Zawiszacy. Odbywa się to dzięki pomocy i wsparciu finansowemu wielu życzliwych osób.
Na drugim już otwartym spotkaniu klejeniu modeli balonów pojawiło się 48 uczestników, 15 załóg. Warsztaty były prowadzone w dwóch miejscach:

- salce przy bibliotece dziecięcej (głównie grupy Kropeczek, pod opieką siostry Nazaretanki)
- Sz P nr2 - Szczep Żeński SHK "Zawisza" FSE (szczepowa dh. Urszula Fedorowicz)

Łącznie na sobotnim spotkaniu były:
4 załogi - SzP nr1
5 załóg - SzP nr4
1 załoga mieszana
3 załogi - Kropeczki
2 załogi - ministranci

Czekamy na kolejne zgłoszenia!

E. Kalinowska

:: 06.02.2008


FIESTA MODELI BALONÓW NA OGRZANE POWIETRZE
IV Rawska Fiesta Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze
I otwarte spotkanie - 2 lutego 2008r.


W minioną sobotę odbyło się pierwsze wielkie klejenie modeli balonów.
Frekwencja była znakomita, co świadczy o coraz większej popularności Fiesty.
Warsztaty odbywały się w dwóch miejscach:

1. salka i hol przy bibliotece dziecięcej- tu główną opiekę sprawował dh.Tomasz Sudakowski (niestrudzony koordynator całej Fiesty)
2. Świetlica Środowiskowa - tu pracami kierował dh.Robert Fedorowicz

Każda załoga otrzymała (za darmo!) model balonu, klej, papier pakowy,...i pomoc techniczną ze strony Zawiszaków. W sumie na sobotnim klejeniu było 18 załóg, 59 uczestników.

Załogi:
SzP nr 1 - 4 załogi
SzP nr 4 - 4załogi
Gimnazjum nr 2 - 3 załog
i mieszane - 3 załogi
"Kropeczki" - 3 załogi
ministranci - 1 załoga

Efekt sobotnich zmagań będzie można oglądać w TVP - termin zostanie podany na stronie.
Kolejne spotkanie już 9 lutego o godz.10.00 na holu przy bibliotece dziecięcej. (załogi Zawiszackie kleją swoje modele w innych terminach - będą podane na stronie)

E. Kalinowska

::REGULAMIN::
::GALERIA::
:: 01.02.2008


FIESTA MODELI BALONÓW NA OGRZANE POWIETRZE


::REGULAMIN::
::GALERIA z zeszłego roku::


Jesteś naszym

gościem!!!
licznik istnieje od 1 września 2004